Polonistyczne kartki z kalendarza. Zabawa gramatyczno-literacko-graficzna do pobrania


Gramatyka, Literatura, TIK / niedziela, wrzesień 29th, 2019

Jakieś dwa lata temu, a może jeszcze wcześniej, siedziałam sobie przy komputerze, testując różne możliwości serwisu canva.com. Chciałam spróbować swoich sił w projektowaniu prostych plakatów a jednocześnie pobawić się trochę gramatyką. A że właśnie omawialiśmy z uczniami Balladynę Juliusza Słowackiego, wymyśliłam coś takiego…

Kiedy opublikowałam ten plakat na Facebooku, jedna z komentujących osób zwróciła moją uwagę na to, iż „tutaj” to zaimek przysłowny. Stąd gwiazda i przypis. Niestety, nie przychodzi mi do głowy żaden przysłówek, który pasowałby do tej grafiki, która jest grą z gramatyką i Balladyną jednocześnie.

To, co zrobiłam, bardzo mnie rozbawiło. Nie ma to jak być swoją pierwszą fanką ;-). Poszłam za ciosem i zaprojektowałam też plakat na październik, listopad, grudzień i styczeń.

Gramatyczno-literackie plakaty

W związku z dużym zainteresowaniem tymi plakatami czy też kartkami z polonistycznego kalendarza, udostępniam dziś do pobrania w dwóch formatach miesiące od września do grudnia.

Możecie wykorzystać je w dowolny sposób – ustawić jako tapetę na komórce, wydrukować i powiesić w klasie, wkleić do swojego kalendarza albo bullet journal, wykorzystać w pracy z uczniami.

Jeśli pobierzecie je i zrobicie z nich użytek mam tylko dwie prośby:

  1. Nie kasujcie mojego podpisu (lekcjepolskiego.pl).
  2. Dajcie znać, jak te materiały zostały użyte.

Te dwa punkty zachęcą mnie do zaprojektowania (od lutego do sierpnia nie mam nic) i udostępnienia plakatów na kolejne miesiące :-).

Pliki do pobrania

Styczeń, luty, marzec do pobrania w kolejnym wpisie (klik!).

One Reply to “Polonistyczne kartki z kalendarza. Zabawa gramatyczno-literacko-graficzna do pobrania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *